Безпристрастен поглед върху лозаризма



Целта на курса по Овощарство на тропика и субтропика е да се дадат на студентите познания, относно отглеждането на листопадни и нелистопадни овощни видове съобразно климатичните и почвени условия на тропични и субтропични райони.

Целта на дисциплината “Селекция на трайните култури”  в частта ù  “Селекция на овощните  култури” е да се разширят познанията на студентите по овощарство и помология.

Целта му е предварително да се преборим със зимните яйца на вредителите, преди да са се събудили и активизирали.

Лозарството, независимо от превратностите в развитието на земеделието в България,  винаги е бил един рентабилен подотрасъл на селското стопанство. Тази значимост във времето се дължи предимно на спецификата и особеностите в производството и преработката на грозде, свързани с историята, религията, традициите, законодателството, географското местоположение и почвено-климатичните условия на страната и региона, както и на диетичните и лечебни качества на гроздето и виното.

Те получават познания за биологичните изисквания на лозата при производството на лозов посадъчен материал, създаването и отглежд ... Лозарство и биотехнологични методи

Динамика на площите, средни добиви и производство на грозде от лозята в България

България настоява за активиране на земеделския резерв на ЕС лозарство за справяне с...

Катедра „Лозарство и Овощарство“ има дълга история в аграрното образование на България. В различни периоди от време, в нея са работили чл.

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш

По дисциплината „Технологии в лозарството“, студентите  получават подробна теоретична информация за съвременните аспекти в агротехниката на лозата.

Системите за капково напояване с многосезонни маркучи осигуряват контролираното и ефективно поливане на гроздето. Такъв вид поливна система се изгражда сравнително лесно и веднъж инсталирана, може да се използва в продължение на години.

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

В литературата, като особено вредоносен патоген по лозата се съобщава бактерията

По принцип гроздето вирее най-добре в горда самота и без други растения около него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *